Obuv a doplňky obuv-brno.com

Webová prezentace obchodní prodejny

Rady a tipy pro naše zákazníky

Pokud už patříte mezi naše zákazníky, děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevili. Pro Vaši co největší spokojenost si Vás dovolujeme upozornit na několik skutečností a poradit Vám, jak se zakoupeným zbožím zacházet.

Výběr správného typu obuvi:

Při výběru rozlišujte obuv podle účelu:
· Společenská obuv je určena především pro nošení v interiéru a nehodí se pro delší chůzi.
· Obuv pro volný čas může být použita pro delší chůzi a obvykle ji lze nosit i v terénu.
· Sportovní obuv vybírejte podle konkrétního druhu sportu, ke kterému ji budete používat, noha by v tomto typu obuvi měla pevně sedět.

Obuv si v klidu a pečlivě vyzkoušejte. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře a tvar obuvi nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.

Několik společných rad o správném ošetřování obuvi:

Novou obuv noste jen kratší čas, aby se přizpůsobila tvaru nohy. Při obouvání obuvi zejména uzavřeného střihu používejte obouvací lžíci, aby jste zamezili polámání patní části. Obuv střídejte v období dvou až tří dnů, zejména při vlhkém počasí. Promočenou obuv nikdy prudce nesušte! Při teplotě nad 50°C již dochází k poškození obuvi. Obuv pravidelně ošetřujte kvalitními čistícími a impregnačními prostředky, prodloužíte tím životnost obuvi.

Jak správně ošetřovat jednotlivé druhy obuvi?

1. USŇOVÁ OBUV | Obuv čistěte od prachu suchým nebo jen mírně vlhkým hadříkem. Po odstranění nečistot naneste tenkou vrstvu krému na obuv a obuv vyleštěte. Při silném promáčení či zvýšené potivosti nohou může usňuvá částěčně pouštět barvu. Rozdílné barevné odstíny u neupravované usně jsou znakem přírodního materiálu a nejsou závadou obuvi.

2. VELUROVÁ OBUV | K ošetřování tohoto druhu obuvi jsou určeny speciální gumové kartáčky. Očištěnou obuv ošetřete barevným nebo bezbarvým sprejem určeným pro velurovou obuv.

3. OBUV Z LAKOVANÝCH USNÍ | Vyžaduje v podstatě obdobnou péči jako normální usňová obuv. Nedoporučuje se však používat při teplotě nižší než 5°C, neboť dochází k tuhnutí a praskání lakové vrstvy.

4. OBUV ZE SYNTETICKÝCH MATERIÁLŮ | Výhodou této obuvi je, že I při delším používání si udržuje svůj vzhled a lehko se čistí. Obuv se omývá vlhkým hadříkem, při větším znečištění lze použít I saponát. Vyhýbejte se prudkým změnám teplot, které mohou vest ke snížení životnosti obuvi.

5. TEXTILNÍ OBUV | Ošetřujte, prosím, pouze za sucha kartáčováním, čistícími a barvícími spreji na textile.